Čína nepotřebuje takzvanou západní demokracii.

čtvrtek 7. srpen 2008 10:47

Americký prezident George W. Bush cestou na olympijské hry vyhlásil, že Čína dělá chybu, když nedovolí obyvatelům svobodně vyjadřovat svoje názory a uctívat náboženství podle vlastní volby. Rovněž vyjádřil nespokojenost s dodržováním lidských práv v severní Koreji. Řada dalších světových i zcela neznámých politiků (Topolánek) si na stavu lidských práv v Číně hřeje či připaluje svoji domácí polívčičku.

Čína, či spíše Čínská lidová republika (Čung-chua žen-min kung-che-kuo, zkráceně ČLR) ale v žádném případě nepotřebuje cosi neurčitého označovaného jako "demokracie západního stylu". Je to obrovský, největší stát na světě, který má své tradice pocházející od nelítostné, ale Číně prospívající vlády mongolských císařů (Čingischán, Kublajchán) až ke stejně bezohlednému Maovi. Ani dnešní komunistické vedení státu nehodlá nic změnit na systému tvrdého policejního státu. Je to zřejmě jediný možný způsob, jak ovládat více než jednu miliardu lidí, která nepředstavuje jednotný národ, ale skládá se z více než dvaceti či třiceti národností a kmenů. Západ včetně USA by se měl obávat doby, kdy nakonec v Číně současný, podle našich naivních představ nedemokratický režim skončí podobné jako v Rusku, a značná část chudých, necivilizovaných ale bohatství lačných Číňanů se vrhne přes otevřené hranice do celého světa. Převážně ovšem do těch nejbohatších zemí. Evropa se takovému stěhování národů nedokáže ubránit a bude zaplavena přílivem moderních otroků nabízejících svoje holé ruce pro konání jakékoliv práce. Spojené státy zavřou hranice ještě pevněji a zahájí těžbu nafty v pobřežních vodách. Co nastane v této nové éře světových dějin si můžeme jen chabě představit: v první fázi budou tito evropští otroci asijského původu poslušní a pracovití. V druhé generaci ale začnou bojovat o svoje místo na slunci podobně, jak se rvou o svá "práva" potomci imigrantů už dnes v celé západní Evropě. Žádná multikulturní společnost nevznikne, stejně jako nevznikla v USA po zrušení otroctví. Bude to jen multinekulturní chaos.

A tak bychom měli být vděční komunistům vládnoucím v Číně, že drží své občany na řetězu a jen můžeme doufat, že to tak vydrží co nejdéle. I tak dojde v krátké době k celosvětovému energetickému kolapsu, protože ta naše skvělá technická a demokratická civilizace naučila Číňany používat automobily místo jízdních kol a jestliže dnes jen v Pekingu jsou tři miliony automobilů, zítra jich budou po celé Číně desítky a stovky milionů. Ke stovkám milionů to možná ani nedojde, protože pak nám všem dojde nafta. Takže budeme bojovat za lidská práva a svobodu pro čínský lid?

Jan Bílek

Jan Bílek

Jan Bílek

Politika, společnost, technika, počítače, internet. Občas i o sobě.

Jsem pamětník lecčeho: počátků počítačů, německé i ruské okupace. I když v roce 1945 mě byly teprve čtyři roky...

REPUTACE AUTORA:
0,00