MOBILedit! - program pro komunikaci s vaším mobilem.

pondělí 27. říjen 2008 11:00

Lite verzi programu MOBILEdit! můžete získat zadarmo a nezávazně si jej vyzkoušet. Předpokladem samozřejmě je, že se váš telefon vyskytuje v seznamu mobilů, které tento program podporuje. K dnešnímu dni jich je celkem 530 a tak byste ten svůj měli nejspíše v seznamu najít. Pokud tam nebude, máte možnost autory programu požádat, aby jej doplnili.

Cena programu MOBILEdit! není nijak astronomická, jeho verze Basic stojí pouhých 560 korun a vše se dá provést přes elektronický obchod share*it!

Jinak si můžete program stáhnout zdarma a pokud nezadáte aktivační klíč, pracuje MOBILedit! v módu Lite. Program funguje plně po dobu 30 dnů, poté je částečně omezen: k zasílaným SMS zprávám se připojí krátký text "Sent by MOBILedit!"; vytáčení je možné provést 5x do dalšího startu programu; nelze zapisovat do zařízení, nicméně lze například zálohovat; je omezena možnost hrát šachy; synchronizace s MS Outlook Express v plné verzi; zablokovány aktualizace; souborový systém je pouze pro čtení a je možné provést stažení jednoho soboru na jedno spuštění programu. Ostatní funkce jsou shodné s plnou verzí, kterou získáte po zadání aktivačního klíče.

MOBILedit! je modulární systém, umožňující ovládat mobilní telefony prostřednictvím kabelu, infrared nebo Bluetooth. Každé takové připojení mobilu k počítači musí být správně nainstalováno aby program pracoval korektně. Po instalaci ovladačů pro připojení mobilu je možné nastavit v programu MOBILedit! příslušný komunikační port a začít s telefonem bez potíží pracovat. Pokud se vyskytnou problémy, ověřte si, že váš mobil s počítačem správně komunikuje pomocí Správce zařízení (XP), kde ve vlastnostech mobilu v sekci Modemy můžete ověřit správnost komunikace na kartě Diagnostika. Pokud mobil komunikuje, zavřete Správce zařízení a můžete kopírovat vaše fotky z telefonu, nahrávat loga, vyzvánění, MP3 i přenášet do telefonu dokumenty, vše pochopitelně v závislosti na "inteligenci" vašeho mobilu. Dále můžete vytáčet čísla, přijímat a posílat SMS, organizovat kontakty, zálohovat, hlasovat nebo hrát hry. MOBILedit! je navržen jako operační systém, jeho funkcionalita se rozšiřuje instalací nových plug-in aplikací a ovladačů. Odpovědi na řešení vašich případných problémů hledejte v sekci MOBILedit! fóra Jak na to.

Každý už jste jistě řešili následující problém: koupíte si nový telefon a potřebujete jednoduše přenést telefonní seznam z jednoho telefonu do druhého. MOBILedit! totiž umožňuje připojení více mobilních telefonů k jednomu PC v jednom okamžiku. Chcete-li zkopírovat seznam z Alcatelu do kolegova Ericssonu, pak vám MOBILedit! právě tohle vyřeší. Ve firmách tak můžete novému zaměstnanci předávat telefon s úplným seznamem kontaktů na spolupracovníky a klienty. MOBILedit! vám také zrychlí posílání i přijímání SMS a hlavně: zálohu vašich kontaktů budete mít uloženou vždy ve vašem počítači. Stejně tak si můžete zálohovat přijaté i odeslané SMS bez ohledu na jejich délku.

Pokud jste prodejcem mobilů, můžete si MOBILedit! nainstalovat ve svých prodejnách, kde vám pomůže nabídnout zákazníkům důležité služby jako je převod kontaktů mezi telefony, tisk nastavení telefonů, zálohování dat a mnoho dalšího. Když si zákazník koupí nový telefon můžete mu přenést kontakty z jeho původního přístroje na počkání. V každém případě vám doporučuji si program MOBILedit! vyzkoušet a sami posoudíte, zda vám jeho používání ať už v soukromé nebo firemní oblasti pomůže.

Jan Bílek

Jan Bílek

Jan Bílek

Politika, společnost, technika, počítače, internet. Občas i o sobě.

Jsem pamětník lecčeho: počátků počítačů, německé i ruské okupace. I když v roce 1945 mě byly teprve čtyři roky...

REPUTACE AUTORA:
0,00